ADC225-12 Engine Pump Actuator
LONG XIN TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
ADC225-12 Engine Pump Actuator
Place of Origin : China
Brand Name : AE
Certification : ISO9001
Model Number : ADC225-24
MOQ : 1 pc
Price : 1-230USD/pc
Packaging Details : Standard Export Carton
Delivery Time : 2 working days
Payment Terms : T/T, Wstern Union, Paypal
Supply Ability : 2500 PCS
Contact Now
ADC225-24 Engine Pump Actuator
We supply the following Electronic Actuators:
2)ADC225-12,ADC225-24
Electronic Speed Controllers:
ACTUATOR SPECIFICATIONS
PERFORMANCE:
Available Torque Max2.2Lb-ft(2.7Nm)
Maximum Operating Shaft Angular Travel 25+1degree CW/CCW
POWER INPUT:
Operating voltage 12VDC
Normal Operating Current 3 A at 12VDC
1.5 A at 24VDC
Maximum CurrentContinuously Rated 8 A at 12VDC
4 A at 24VDC
ENVIROMENTAL:
Temperature Range -54 to 95
Relative Humidity up to 100%
All Surface finishes Fungus proof and corrosion resistant
PHISICAL:
Weight 3.5kg
Mounting Any position, electrical connector at the top preferred
RELIABILITY:
Vibration up to 20G @50-500 Hz
Testing 100% Tested